news-details

TMF Milli Takımlar Kaptanı Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası için Erciyes'te

5 kez Motosiklet Süper Spor Dünya Şampiyonu olan (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Türkiye’de ilk kez Erciyes’te gerçekleşen Dünya Snowcross Şampiyonası, İstikbal SNX Türkiye etabı yarışlarını izlemek için Kayseri Erciyes’e geldi.

Erciyes Kayak Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, “Kayseri’ye uzun yıllar önce yarışlar için gelmiştim. Kayseri, gerçekten Türkiye’nin en güzel şehirleri arasındadır, bu bir gerçek. Yollarıyla, gelişimiyle. Kayak pistine ilk defa bu sene geldim” dedi.

Sofuoğlu, Dünya Şampiyonası için Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kriterleri yerine getirdiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“30 farklı ülkeden 16 sporcu yarışa katılacak. Dünya Şampiyonası’nın Kayseri’ye getirilmesi şu anlama geliyor, bu ülkelerin her birinde hem canlı yayınlanacak hem de diyecekler ki Türkiye’de bu yarışlar yapılabiliyor. Hem Kayseri’nin tanıtımı hem de ülkenin tanıtımı açısından çok önemlidir. Federasyon burada büyük emek verdi. Bu yarışlar kolay kolay yapılacak bir yarışlar değil, altyapının, pistin yapılması gerekiyor. Dünya Şampiyonası’nı buraya almak için birçok kriterleri geçmek gerekiyor. Kayseri Büyükşehir, bence bu kriterleri tam anlamıyla yaptı, federasyon da güzel bir organizasyonla işi buraya kadar getirdi.”

  Hibya Haber Ajansı