news-details

BİST100 teknik analizi

Dün pozitif açılış sonrasında günün genelinde zayıf bir seyir izleyen BIST100 endeksi günü %0.35 oranında değer kaybı ile 9312.12 seviyesinden tamamladı.

Dün sanayi sektör hisselerine gelen sert satışlar endekste baskının nedeni olurken, banka hisselerinde etkili olan alımların endekste düşüş eğilimini sınırladığını söyleyebiliriz.

Ana trendde bir değişim olmamasına rağmen son 4 işlem gününde yaşanan volatilite, kısa vadeli göstergelerde güç kayıplarına neden oluyor.

Ayrıca son dönemde al konumunda olan MACD’in de zayıfladığını görüyoruz. Şimdilik al konumunu korumasına rağmen bu indikatörde yükseliş eğiliminin ivme kaybediyor olması nedeniyle son dönemde etkili olan ralli hareketi sonrasında taşınan pozisyonlar için daha temkinli kalınmasını öneriyoruz.

Güne hafif pozitif başlamasını beklediğimiz endekste 9250-9400 bandını ilk destek ve direnç noktaları olarak takip edeceğiz. 9400 seviyesinin aşılamaması endekste baskıyı artırabilir. Bu nedenle 9400’ün altındaki hareketlerde yeni pozisyon açılmasını riskli buluyoruz.

9250 ara desteğinin kırılması durumunda ise taşınan pozisyonlarda kademeli olarak satış stratejisi izlenilebilir.

Kaynak A1 Capital

  Hibya Haber Ajansı