news-details

Özdağ: "İYİ Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararı doğru bir karar"

İYİ Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararı geç kalmış, doğru bir karar olduğunu ifade eden Özdağ, "Ancak İYİ Parti’nin CHP ile yolları ayırma adımını attığı bu günlerde Cumhur İttifakı en güçlü dönemini yaşamaktadır. Eğer İYİ Parti Zafer Partisi ile seçim iş birliği oluşturmaz ise CHP’den ayrılma adımı Cumhur ittifakına açık destek ile sonuçlanacaktır." dedi.

Zafer Partisi’nin İYİ Partiye önerdiği seçim iş birliğinin Cumhur ittifakının seçim başarısının önündeki tek engel olacağının altını çizen Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Zafer Partisi-İYİ Parti seçim iş birliği CHP-AKP ekseninde bölünmüş siyasette gerçek bir üçüncü seçenek ortaya koyacaktır. AKP ve CHP çevresinde şekillenmiş ittifaklara oy vermek zorunda kalan kitleler için Zafer-İYİ Parti ittifakı yeni bir çekim merkezi olacaktır. Zafer Partisi anketlerde yüzde 6.5, İYİ Parti yüzde 7.5 görünmektedir. Seçim işbirliği yapılması durumunda bu oranın yüzde 20’yi rahatlıkla bulacağı görülmektedir. Mevcut şartlar altında yapılması gereken geçmişte ve bugün farklı anlayışları ve karşılıklı itirazları erteleyerek, seçmen için yeni bir seçenek ortaya koymaktır."

  Hibya Haber Ajansı