Bakan Yumaklı: "Milli ekonomimizin temeli tarım, tarımın da temeli topraktır"

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, TAGEM İkizce Araştırma ve Uygulama Çiftliği'nde gerçekleştirilen Dünya Toprak Günü Programı’nda konuştu.

Bakan Yumaklı: "Milli ekonomimizin temeli tarım, tarımın da temeli topraktır"

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, TAGEM İkizce Araştırma ve Uygulama Çiftliği'nde gerçekleştirilen Dünya Toprak Günü Programı’nda konuştu.

Genç iklim aktivistleri, BM Genel Sekreteri Guterres ile buluştu

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), genç iklim aktivistlerinin Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldiğini bildirdi.

BingX, Vivien Lin'i Genel Ürün Yöneticisi (CPO) Olarak Atadı

Dünyanın önde gelen kripto borsalarından BingX, Vivien Lin'in Genel Ürün Yöneticisi (CPO) olarak atandığını duyurdu. Bu stratejik karar, BingX'in ürün ve hizmetlerindeki sürekli atılımlarla kripto trader'ları güçlendirme taahhüdünün altını çiziyor. Vivien Lin ayrıca BingX'in Global Sözcüsü (Global Spokesperson) rolünü üstlenerek şeffaf iletişimi teşvik edecek ve global kripto topluluklarıyla bağlantısını güçlendirecek.

Başkan Altay: “Konya’nın kadim kültürünü yeniden açığa çıkartıyoruz”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Darü’l-Mülk Projesi kapsamında restorasyonu tamamlanan eski Tekel Binası - Depo No: 4’te sergilenecek “Medeniyet Kuran Şehir” sergisinin açılışını yaptı.

Özdağ: "İYİ Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararı doğru bir karar"

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ,İYİ Parti’nin almış olduğu CHP ile ittifak yapmama kararının doğru bir karar olduğunu belirtti.

Çalı ve Tahtalı’da kaçak işyerleri yıkıldı

Nilüfer Belediyesi Çalı ve Tahtalı’da tarım alanına imara aykırı şekilde yapılan kaçak işyerlerini yıkarak kullanılamaz hale getirdi.

Afet Köy Evlerinin anahtarları sahiplerine teslim edilmeye başlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi Nikah Sarayında Afet Köy Evleri Anahtar Teslim Töreni düzenlendi.

Bakan Kacır: "Çip tasarımı ve üretimine ilişkin önemli bir iş birliğine adım atıyoruz"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Katar ile çip tasarımı ve üretimine ilişkin önemli bir iş birliğine adım atıldığını açıkladı.

Zorlu Enerji'nin Alkan Jeotermal Enerji ile birleşimi

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş, yüzde 100 bağlı ortaklığı Alkan Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi A.Ş'yi devralmak suretiyle kolaylaştırılmış usulde birleşmesine ilişkin bilgilendirme yaptı.