WhiteBIT’in yerel token’ı WBT’yi tutan yatırımcılar, yıllık yüzde 22 getiri sağlıyor

Piyasa değeri açısından dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin, marttaki en yüksek seviyelerinden 10 bin doları aşkın kaybetti. Küçük sermayeli yatırımcılar, dalgalı piyasa zamanlarında staking ve holding gibi az riskli yöntemlere yöneldi.

Tether ve RAK DAO’dan stratejik iş birliği

Dijital varlık sektörünün en büyük şirketi Tether, RAK Digital Assets Oasis (RAK DAO) ile iş birliği gerçekleştirdiğini duyurdu. İş birliği kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri'nin en kuzeyindeki emirlik olan Ras Al Khaimah'ta (RAK) Bitcoin teknolojisinin ve stablecoin'lerin benimsenmesi adına çalışmalar yürütülecek.

Başkan Büyükkılıç'tan değerlendirme toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm ve Melikgazi, Kocasinan, Talas Belediye Başkanları ile bir araya gelerek, hizmetlerle ilgili değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Altay'dan Konya Yarı Maratonu’na davet

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 26 Mayıs Pazar günü 21 kilometrelik Yarı Maraton, 10 Kilometre Koşusu ve Halk Koşusu olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleşecek Uluslararası Konya Yarı Maratonuna tüm sporseverleri davet etti.

Misyon Bank ve Fimple Türkiye’de bankacılık altyapısını dönüştürüyor

Misyon Bank ve Fimple, Türkiye'de bankacılık altyapısını dönüştürmek amacıyla büyük bir adım attı. Misyon Bank Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen ve her iki kurumun üst düzey yöneticilerinin katıldığı imza töreniyle, MisyonTech Fimple'ın bulut-tabanlı ana bankacılık platformunu kullanacağı duyuruldu.

Doğu Anadolu için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Doğu Anadolu’nun güneyi için kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

FX analizi

ABD'de veriye bağımlılığın yüksek olduğu ortamda son gelen verilerin Fed'e yönelik faiz indirimlerini desteklemesi borsa endekslerine yönelik iştahı arttırdı.

Lamborghini’ye hizmet veren yerli girişim ARspar, Hollandalı şirkete satıldı

Yerli girişimcilerin yapay zeka alanındaki başarılarına bir yenisi eklendi. E-ticaret profesyonellerinin yapay zeka teknolojisiyle lifestyle ürün görselleri oluşturmasına olanak tanıyan yerli girişim ARspar, Hollanda merkezli Floorplanner tarafından satın alındı.

Sosyal medyadaki görüntülerin “Reisi’nin düşen helikopterinin enkazına ait olduğu” iddiası

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerin “İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin düşen helikopterinin enkazına ait olduğu” iddiasını yalanladı.

Kayseri'de ''Klasik Türk Sanatları'' sergisi ve seminer programı düzenlendi

Kayseri'de Türk İslam Sanatları Derneği Başkanı Dr. Ahmet Zeki Yavaş, Prof. Dr. Fatma Sevin Düz ve 8 kişilik akademik bir sanatçı kadro ve onların eserleri ile ''Klasik Türk Sanatları'' sergisi ve seminer programı düzenlendi.