Kayseri'de ''Klasik Türk Sanatları'' sergisi ve seminer programı düzenlendi

Kayseri'de Türk İslam Sanatları Derneği Başkanı Dr. Ahmet Zeki Yavaş, Prof. Dr. Fatma Sevin Düz ve 8 kişilik akademik bir sanatçı kadro ve onların eserleri ile ''Klasik Türk Sanatları'' sergisi ve seminer programı düzenlendi.

Avcılar, 19 Mayıs'ı etkinliklerle kutladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yılı Avcılar’da etkinliklerle kutlandı.

Yatırımlarla büyüyen CarrefourSA yeni nesil perakendenin öncüsü olmaya devam ediyor

CarrefourSA yeni yatırımlar ve iş modelleriyle, organize gıda perakende sektöründe dönüşüme öncülük ediyor. CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, “30 yıllık deneyim ve tecrübemizle CarrefourSA çatısı altında yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Avrupa piyasaları ve İran'daki kazanın etkisiyle petrol fiyatları yükseldi

İstanbul, 20 Mayıs (Hibya) - FTSE 100 ve Avrupa piyasaları Pazartesi sabahı Londra'da yükselirken, İran Cumhurbaşkanı Ebrahim Raisi'nin ölüm haberinin ardından petrol fiyatları da yükseldi.

Kayseri'de son 3 yılda arıcılık ile uğraşan üreticiye 7 milyon TL’lik yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, son 3 yılda arıcılık ile uğraşan üreticiye 7 milyon TL’lik yatırım yaptı.

Şanlıurfa Valisi Şıldak'tan uyuşturucu ile mücadele çağrısı

Şanlıurfa, 20 Mayıs (Hibya) - Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, uyuşturucu ile mücadele kapsamında hazırlanan ‘Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutunuyorum’ Projesinin ayrıntılarını paylaştı.

Londra piyasaları küresel eğilimleri yansıtarak yükselişle açılmaya hazırlanıyor

İstanbul, 20 Mayıs (Hibya) - Asya hisse senetleri, Çin'in emlak piyasasındaki sorunları çözmeye yönelik önemli çabaları ve kısa süre içinde küresel faiz indirimi beklentileri sayesinde Pazartesi günü son iki yılın en yüksek seviyelerine ulaşarak haftaya başladı. Dolar geçen hafta yaşadığı düşüşün ardından istikrar kazandı.

Aliyev: Reisi’nin aziz hatırası her zaman kalbimizde yaşayacak

Bakü, 20 Mayıs (Hibya) - Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin hatırasının her zaman kalplerinde yaşayacağını ifade etti.

İmamoğlu: Bu 5 yıl, Tuzla tarihine özel bir dönem olarak geçecek

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden başarıyla çıkan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e tebrik ziyaretinde bulundu.

Zelenski: Rusya savaşın gidişatını kendisinin belirlediğini göstermek istiyor

Kiev, 20 Mayıs (Hibya) - Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın savaşın gidişatını kendisinin belirlediğini göstermek istediğini ifade etti.