img

Çin'den ABD medyasının salgın yayınlarına tepki


Çin’in New York Başkonsolosluğu Sözcüsü Qian Jin, ABD’de bazı medya organlarının Çin’in salgın politikalarını ve salgınla mücadele gösterdiği çabaları karalayan yayınlarına kararlılıkla karşı çıktıklarını kaydetti.

Qian Jin, COVID-19 salgınının ortaya çıktığı en zor günlerde tüm kaynakları seferber ederek her bir hastayı tedavi ettiklerini hatırlattı.

Qian Jin, son üç yılda Çin’in küresel salgının beş ayrı dalgasıyla etkili bir şekilde başa çıktığını, orijital varyant ve Delta varyantı gibi nispeten patojeni daha güçlü olan virüslerin büyük ölçüde yayılmasını önlediğini ve aşı ile ilaçların geliştirilmesi için değerli bir zaman kazandığını ifade etti.

Qian Jin, Çin’de salgın hastalık ve ölüm sayısının dünyada en düşük seviyede kaldığına ve ortalama yaşam süresinin 77.3’ten 78.2 yaşa çıktığına işaret etti.

Qian Jin, Çin’in ayrıca dünyaya aşı ve büyük miktarda salgın önleme malzemeleri sağladığını ve salgının bilgilerini diğer ülkelerle paylaştığını belirtti.

“Hükümet halkın taleplerine yanıt vermeli”

Hükümetin halkın taleplerine aktif olarak yanıt vermesi gerektiğini dile getiren Qian Jin, salgınla mücadele çalışmasında odak noktasının artık enfeksiyonu önlemeden sağlığının korunması ve ciddi hastalıkların önlenmesine kaydığını sözlerine ekledi.

Salgın öncesi Çin ile ABD arasında her yıl 5 milyondan fazla personelin seyahat ettiğini hatırlatan Qian Jin, tüm ülkelerin salgın tedbirlerinin bilimsel olması ve normal personel değişimini etkilememesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.